حسابداری و بازار کار آن در ایران

سیستم حسابداری به فرايند جمع آوري، طبقه بندی، ثبت ، خلاصه اطلاعات و تهيه گزارش هاي مالي و صورتهاي حسابداري که در شكل ها ی خاص انجام می شود تا افراد داخل سازمان مانند مديران و يا برون سازمان مانند بانكها، دولت و … بتوانند از اين اطلاعات استفاده كنند .

بازار کار حسابداری در ایران

حسابداری جز 10 حرفه پول ساز بوده و فرصت های شغلی بسیارگسترده ای در ایران دارد ،چراکه از یک مرکز کوچک تا کارخانه های بزرگ ، حداقل به یک حسابدار نیاز دارند . فارغ التحصیلان و علاقه مندان رشته حسابداری ، پس از اتمام تحصیل و یا آموزش و کسب مهارت حسابداری در کلیه مراکز و موسسات دولتی و غیر دولتی ، قادر به فعالیت خواهند بود : موسسات و ادارات بیمه شعبه های مختلف بانکی ادارات دولتی شرکت های خصوصی اداره های دارایی و …

چگونه یک حسابدار موفق شویم

در هر شغل و حرفه ای که هستید با رعایت نکاتی مربوط به آن زمینه می توانید به موفقیت های چشمگیری در کار خود دست یابید . مطالعه و به روز بودن فرد از مفیدترین عواملی است که فرد را در راستای موفقیت هدایت می کند .از این رو برای پیشرفت درحسابداری نیز می توان از مطالعه ، آموزش و استفاده از تجارب افراد فعال در این حرفه بهره گرفت . از دیگر نکات مهم برای موفقیت در حسابداری می توان ترسیم یک برنامه و نقشه کاری در رابطه با کار حسابداری اشاره کرد .و آخرین نکته داشتن یک الگوی مناسب برای کار است . افراد موفق همیشه از کسانی که در زمینه کاری خود موفق هستند الگو برداری می کنند .به اختصار می توان مطالعه ، داشتن برنامه ،کسب مهارت و الگو را از رازهای موفقیت دانست.